NYELVI TÉMAHÉT: KÁVÉSZÜNET KONCERT

„Trendhagyó irodalomóra a Kávészünettel” című előadásról

2015. május 20-án a TÁMOP 3.1.4. pályázat keretében a Kávészünet együttes látogatott el hozzánk. Keveset tudtunk róluk, érdeklődve vártuk őket.

Klasszikus és kortárs költők verseit adták elő megzenésítve. A dalok között beszélgettek a gyerekekkel, akik kérdésekkel is elhalmozták őket. Minden tanuló szívesen bekapcsolódott ebbe a rendhagyó irodalom órába. Megmozgatták és megénekeltették őket. A tanulók nehezen engedték el az együttest. A ráadás után sokan odamentek, és készültek közös fotók is.

A sikert az is bizonyítja, hogy a délutáni szabadidős foglalkozásokon a Kávészünet honlapját böngészték, és dalaikat hallgatták. A tőlük kapott CD-t az órákon is használni tudjuk. Gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt emlékezetes volt ez a nap.

 

Diákok hozzászólásai:

Zs. Á. 3. osztály: „Nekem az tetszett a legjobban, mikor együtt énekelhettünk az együttessel.”

N. D. 3. osztály: „Kíváncsi lettem, miért Kávészünet a nevük. Utána fogok nézni az interneten.”

F. A. 3. osztály: „Annyira tetszett, hogy megkértem a tanár nénit, hallgassuk meg órán a CD-t.”

Pusztakovacsi_Kávészünet_koncert_1 Pusztakovacsi_Kávészünet_koncert_2 Pusztakovacsi_Kávészünet_koncert_3 Pusztakovacsi_Kávészünet_koncert_4 Pusztakovacsi_Kávészünet_koncert_5 Pusztakovacsi_Kávészünet_koncert_6